Everest Smart 7000 – прем'єра супер-потужного і компактного ПК в Україні

Everest Smart 7000

Перед вами ще один представник лінійки комп'ютерів Everest Smart.

Коли мова заходить про ультракомпактне рішення, а в нашому випадку це корпус обсягом 7,9 л., перед очима постає образ простого комп'ютера для офісних завдань, не більше. Однак, цей ПК по-справжньому унікальний.


Перше, що варто відзначити – альтернативне бачення для збірок Intel NUC Extreme kit, але з розширеними можливостями щодо розміщення комплектуючих і більш продуманою системою охолодження. Інженерам з Cooler master вдалося настільки продумати конструкцію корпусу, що у дуже скромні розміри вмістився серйозний графічний прискорювач аж до 320 мм, у нашому прикладі – це ASUS TUF 3060TI з трьома кулерами.


Це дозволяє використовувати повну продуктивність відеоприскорювача 3060Ti при низьких температурах і малому шумі. Даний факт особливо вражає, оскільки в аналогічний NUC Extreme kit від Intel можливе розміщення сильно урізаної як за розміром, так і за продуктивністю відеокарти (не довше 200 мм).


Оскільки наш комп'ютер модульний, основою є Intel® NUC 9 Extreme Compute Element – NUC9i7QNB. Це готовий модуль від Intel, призначений для високопродуктивних збірок, який у парі з потужною відеокартою без проблем впорається з будь-якими складними обчислювальними завданнями і сучасними іграми з високою роздільною здатністю.

Техничні характеристики

Отже, давайте ознайомимося з технічними характеристиками і побачимо, з чого складається ПК.

Задня панель ПК Everest Smart 7000
Задня панель ПК Everest Smart 7000
Характеристики ПК Everest Smart 7000

Everest Smart 7000, як високопродуктивний mid-tower ігровий комп'ютер, дозволяє підключити будь-яку периферію (монітори, usb-пристрої, аудіо), використовуючи безліч інтерфейсів підключення. Незаперечною перевагою є наявність вбудованого wi-fi 6, Bluetooth і 2-х портів Thunderbolt.

Конструкція та зовнішній вигляд

Конструкція ПК Everest Smart 7000

На перший погляд не відразу зрозуміло, що перед нами – повноцінний комп'ютер або джерело безперебійного живлення, настільки він маленький. Корпус виконаний, здебільшого, з металу товщиною 1,5 – 1,7 мм, пофарбованого якісним матовим покриттям, що сприяє гарному теплообміну та вражаючому зовнішньому вигляду.


Метал такої товщини надає корпусу надійність, що дуже важливо при транспортуванні. З усіх 4-x сторін на всіх стінках присутня перфорація для обдування, на нижній та верхній межі передбачені знімні пилові фільтри на магнітах, їх можна легко зняти для чищення.

Фільтри Everest Smart 7000

Дизайн корпусу суворий, мінімалістичний. На верхній частині є два виступаючих елементи, схожих на антикрило у гоночних автомобілях. Їх зручно використовувати для перенесення комп'ютера. Також присутні два елементи, які надають комп'ютеру стійкість.

Конструкція ПК Everest Smart 7000

Підсвітка корпусу

Як додатковий елемент дизайну на нижній межі ПК встановлена ​​ARGB-підсвітка. Вона покликана розбавити суворість корпусу і додати трохи фарб в атмосферу робочого простору при використанні комп'ютера. У комплекті присутній контролер, за допомогою якого можна вибрати один з попередньо встановлених режимів на власний смак. При зміні колірної гами і режимів синхронно з ARGB-стрічкою змінюється також підсвітка кнопки увімкнення.

Температури та шум

Конструкція ПК Everest Smart 7000
Конструкція ПК Everest Smart 7000
Охолодження ПК Everest Smart 7000

Найцікавіше – це те, наскільки круто працює графічний процесор і сам елемент NUC під навантаженням, оскільки i7-9750H охолоджується за рахунок невеликого вентилятора, що працює за принципом турбіни. І здається, що чудес від такої мініатюрної системи охолодження чекати не доводиться, однак у стрес-тесті AIDA64 процесор нагрівався у допустимих межах, а графічний адаптер показував себе найкращим чином. Його температура (навіть при тривалому навантаженні) не перевищувала 70 С°. Два верхніх вентилятори буквально виконують фантастичну роботу, а відеокарта прекрасно забирає повітря через бічну панель.

Корпус має дійсно хороший потенціал охолодження для графічного процесора. Для нього ж передбачений спеціальний повітропровід, який дозволяє забирати прохолодне повітря через нижню перфорацію у корпусі. Що ж стосується шуму, він виникає тільки при максимальних навантаженнях, знову ж таки, через особливості конструкції і мініатюрності системи охолодження NUC, а також через необхідність розкручувати турбіну до високих обертів для ефективного охолодження. Всі інші вентилятори працюють практично безшумно, а при невеликих навантаженнях більшість вентиляторів системи охолодження і зовсім зупиняється.

Продуктивність у робочих додатків і бенчмарків

У нашій збірці присутній модуль Intel NUC 9 Extreme Compute Element NUC 9 i7 QNB на основі мобільного процесора Intel Core i7-9750H. Однак системні налаштування, виставлені за замовчуванням у BIOS, значно розширюють можливості цього CPU у порівнянні зі звичною для нього по ноутбукам конфігурацією. Так, довгостроковий ліміт споживання енергії PL1 встановлено не на типові для Core i7-9750H 45 Вт, а на рівні 65 Вт (як у настільних процесорів стандартних серій).

Таким чином, мобільний Intel Core i7-9750H стає майже повним аналогом настільного Core i5-10500: ті ж 6 ядер та 12 потоків, максимальна частота у режимі Turbo Boost до 4,5 ГГц і базове споживання 65 Вт.

CPU Z
Зведення по процесору

CPU-Z процесору ПК Everest Smart 7000
CPU-Z процесору ПК Everest Smart 7000

У пристрої встановлено 16 Гб Озу виробника kingston формату SODIMM 2666Mhz.

CPU-Z Озу ПК Everest Smart 7000

Пам'ять встановлюється безпосередньо у Intel® NUC 9 Extreme Compute Element.

Пам'ять ПК Everest Smart 7000

PCmark10

Після проходження цього тесту на графіках можна зіставити результати за рівнем продуктивності у порівнянні з іншими PC.

PCmark10 ПК Everest Smart 7000

3D Mark

Конфігурація була протестована у «бенчмарці» продуктивності 3d mark time spy (Dx12), яка використовується для порівняння найпотужніших ігрових систем.

3D Mark ПК Everest Smart 7000
3D Mark ПК Everest Smart 7000

CINEBENCH R23

Рахунок за багатопотоковість (Multi Core):

CINEBENCH R23 ПК Everest Smart 5020

Рахунок за продуктивність одного ядра (Single Core):

CINEBENCH R23 одного ядра ПК Everest Smart 5020

Продуктивність в іграх

І найцікавіше – це, звичайно, подивитися, на що ж здатна 3060 TI Nvidia GeForce RTX 3060 Ti у парі з Intel NUC 9 Extreme Compute Element NUC9i7QNB у реальних умовах у вигляді ігрового навантаження для живих тестів.

 

  • Відьмак 3: Дике Полювання;
  • Cyberpunk 2077;
  • Red dead redemption 2 online;
  • GTA 5.

Кожна гра тестувалася сесією по 30 хв, результати представлені нижче на скріншотах.

Відьмак 3: Дике Полювання

Тестова гра у графічному передналаштуванні "позамежне" у розділовій здатності Full HD 1080p. Гра у всіх режимах на різних локація і умовах показувала стабільних 120 кадрів на секунду. Що дозволяє у повній мірі поринути в світ відьмака і з головою зануритися у захоплюючі квести.

Тест гри Відьмак 3: Дике Полювання
Тест гри Відьмак 3: Дике Полювання
Тест гри Відьмак 3: Дике Полювання
Тест гри Відьмак 3: Дике Полювання
Тест гри Відьмак 3: Дике Полювання
Тест гри Відьмак 3: Дике Полювання

Red dead redemption 2 online

Наступна гра у тестуванні – з відкритим світом і неймовірно гарними краєвидами і атмосферою дикого заходу. З цим конфігурація справляється відмінно на максимальних налаштуваннях і роздільній здатності Full HD, і видає заповітні 60 кадрів в секунду навіть у найскладніших локаціях.

Тести гри Red dead redemption 2 online
Тести гри Red dead redemption 2 online
Тести гри Red dead redemption 2 online
Тести гри Red dead redemption 2 online
Тести гри Red dead redemption 2 online
Тести гри Red dead redemption 2 online

GTA 5

І хоча GTA 5 вийшла e далекому 2013 році, але до цих пір є популярною і не перестає дивувати геймерів завдяки постійним оновленням і режиму онлайн. Ми перевірили гру у різних режимах, подорожуючи містом, а також на гіроскутері по воді і пролетіли над локацією на невеликому реактивному літаку. Все це у налаштуваннях «дуже високо» «високо», при цьому гра йде дуже плавно з максимально красивою картинкою.

Тест гри GTA 5
Тест гри GTA 5
Тест гри GTA 5
Тест гри GTA 5

Cyberpunk 2077

Завершуємо ігровий тест найвимогливішою до «заліза» грою, обравши налаштування гри у межах пресету «високе» і «вражаюче» для отримання красивої картинки і високого FPS. Трасування променів виставлене на налаштування «ультра». Вдалося досягти стабільних 60 кадрів на секунду, тільки у найскладніших локаціях показник провалювався до 35-37.

Тест гри Cyberpunk 2077
Тест гри Cyberpunk 2077
Тест гри Cyberpunk 2077
Тест гри Cyberpunk 2077
Тест гри Cyberpunk 2077

Висновки по ігровим тестам: Як ми бачимо за результатами тестів, продуктивність процесора та рівень продуктивності відеокарти 3060 Ti перевищує значення флагмана минулого покоління в особі RTX 2080 Super, і лише трохи не досягає RTX 2080 Ti. Цього достатньо для всіх сучасних вимогливих ігор, і тільки у Cyberpunk 2077 потрібно було знижувати налаштування графіки для отримання більш високого фреймрейта.

При цьому модель, що використовується, відрізняється набагато більш скромними запитами до живлення, помітно менше нагрівається, ніж відеокарти попереднього покоління, що критично для нашого маленького корпусу. Відмінними рисами нової серії відеокарт TUF Gaming є: поліпшена компонентна база, висока продуктивність «з коробки», а також ефективна й тиха система охолодження, вкладена у металевий кожух.

Висновки

У цьому короткому огляді ми ознайомили вас з унікальним комп'ютером Small Form Factor (7.9 літрів) Everest Smart 7000, представленим в Україні вперше. При скромних розмірах ПК, інженерам вдалося розмістити всередині комплектуючі, що дозволяють використовувати його для всіх високопродуктивних завдань, у тому числі і для ігор.


Використовуючи компоненти Cooler master і intel, ми представляємо вам унікальну конфігурацію в ультра компактному форм-факторі і стильному дизайні. І все це без компромісів у використанні десктопної відеокарти 3060 Ti TUF і потужного процесора Intel® Core ™ i7-9750H.